Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń
Zabiegi medycyny estetycznej
11 września, 2019
Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Przegląd technik depilacji laserowej
25 września, 2019

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale również kształtują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, nowoczesne technologie powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle angażują pracę specjalistycznych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do włączenia procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, dodatni wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie przyciągają tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną albo specjalne diety. Współczesna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu znacznie prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają też dodatkowe dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają likwidowanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, zminimalizować zmarszczki, blizny lub rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych sposobów formowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją również techniki wykorzystujące laser lub iniekcję. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej i wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują lepsze i efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Obecne metody liftingujące, używają innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, by podnosiły i trzymały odpowiednie partie skóry.