Endermologia LPG- skuteczne ujędrnianie skóry

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Przegląd technik depilacji laserowej
25 września, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia
24 października, 2019

Endermologia LPG- skuteczne ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg , mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie pożywienie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, żeby nie przemęczać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są także urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca także trzeba ominąć.