Depilacja woskiem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes – składnik kosmetyków
25 października, 2019

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal sporym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od lat używana technika pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z jakiej mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być zaledwie odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się szybkim ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Do depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją woskiem trzeba porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja Toruń cennik