Zabiegi medycyny estetycznej

Depilacja laserem medycznym skuteczny i trwały efekt depilacji na lata
Depilacja laserem medycznym ramion
4 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje ogromny pakiet zabiegów, które trwale udoskonalają urodę, bez potrzeby stosowania wymagających diet lub ćwiczeń, a na dodatek znaczna część z nich odbywa się bez użycia skalpela i nie wymaga szczególnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowocześniejszych technologii, które formują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, usuwają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego powodu, że łącznie z rozwojem technologii są co raz mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie potrzebują długiego okresu rekonwalescencji; bardziej osiągalne – koszty zabiegów są co raz przystępniejsze; a także co raz skuteczniejsze. Zabiegi kosmetologii medycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI POPRAWIAJĄCE URODĘ

Laser

Obecnie lasery mają wielkie funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Przeprowadzane nad nimi badania i wykorzystujące je w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz sylwetki ciała. Do najczęściej wymienianych zastosowań laserów w sferze poprawy urody należą odmładzające zabiegi, usuwające przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser wykorzystywany jest również w walce z niepotrzebnym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox toksyna botulinowa jest znany w medycynie estetycznej od lat, wciąż odnajduje co raz to nowsze przeznaczenie. Poza usuwaniem zmarszczek i zmniejszaniem nadpotliwości co raz częściej używany jest też w leczeniu bruksizmu i migren, a także zmianie wyglądu bez konieczności korzystania z chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie opadającego czubka nosa lub łagodzenie poziomej zmarszczki między ustami a brodą. Często też botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, liftingujące nici to całkiem nowa metoda, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a daje zbliżone efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Oddziałuje to pobudzająco na produkcję kolagenu, co jednocześnie wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W ciągu 12 lub 18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego powodu dają lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się też o to, żeby w ofertach były też zabiegi, które eliminują nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki innowacyjnym technikom można szybko i z reguły bezboleśnie pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich części ciała, jak brzuch, uda, pośladki albo ramiona. W zależności od sposobu, może być wystarczająca nawet pojedyncza wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub niewielka seria efektywnych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest wyrzucany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najbardziej znanych zabiegów są endermologia, kriolipoliza lub np. liposukcja laserowa. Niestety te zabiegi, choć likwidują nawet 40% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest indywidualny surowiec pacjenta, pobierany z krwi lub tłuszczu. Zwykle ma to za zadanie odnowienie oraz rewitalizację komórek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wstrzykuje się pod powierzchnię skóry poprzez kilkukrotne nakłucia z reguły w obszarze twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu i rozwoju naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko poprawiają wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki czy usuwają inne niedoskonałości, ale także mogą regenerować oraz odtwarzać zniszczone tkanki, co jest stosowane też w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej zasadniczym zadaniem jest odnowienie i nawilżenie skóry. Polega na podaniu przy użyciu igieł kwasu hialuronowego i aminokwasów, witamin albo wyciągów roślinnych w specjalistycznych koktajlach, które mają niezwykle korzystny wpływ na kondycję skóry. W ten sposób można także przyjmować substancje wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która hamuje procesy starzenia i jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej promuje nie tylko poprawki estetyczne, ale szeroką gamę usług, jakie popularyzują zdrowy tryb życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a nawet badania potrzebne do pielęgnacji zdrowia organizmu. Często są to też fachowe wskazówki na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji oraz metod relaksacji. Wszystko z uwagi na to, że wypielęgnowana skóra wolniej się starzeje, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich rezultaty są zdecydowanie skuteczniejsze.