Endermologia LPG

Skuteczna metoda- zalety depilacji laserowej
Zalety depilacji laserowej
14 czerwca, 2018
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa
Liposukcja
28 sierpnia, 2019

Endermologia LPG

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy – uwolnienia tłuszczu , przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na wygląd sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się miejscowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, by nie przeciążać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o właściwe nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.