Wiosna to idealny czas na depilację laserową

Depilacja laserowa. Polecana metoda depilacji
Depilacja laserowa – skuteczna i bezpieczna metoda
11 kwietnia, 2018

Wiosna to idealny czas na depilację laserową

Depilacja laserowa na wiosnę

Już niedługo pożegnamy zimowe, grube ubrania. Dzień staje się coraz dłuższy i niebawem wzejdą pierwsze tulipany. Jest to też właściwy czas na przygotowanie skóry do lata. Zimą nasza skóra wypoczęła od promieni słonecznych, dlatego jest to najlepszy okres na depilację laserową.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem koniecznie trzeba zrezygnować z usuwania niechcianych włosków depilatorem, ciepłym woskiem czy też pastą cukrową. W tym czasie można stosować jedynie maszynki do golenia. W naszym klimacie muśnięta słońcem skóra w zimowych miesiącach nam nie zagraża. Należy pamiętać o tym, że zrezygnować trzeba także z samoopalaczy. Około miesiąc przed wizytą w gabinecie koniecznie trzeba przestać stosować kremy z retinolem, gdyż mogą one spowodować, że po zabiegu pojawią się przebarwienia.

W dniu zabiegu

Skóra w dniu zabiegu powinna być dokładnie ogolona. Koniecznie trzeba także zrezygnować ze używania kremów, skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Najlepiej znaleźć gabinet medycyny estetycznej, który wyposażony jest w sprzęt najnowszej generacji. Jednym z takich laserów jest Palomar Vectus. Na chwilę przed samą depilacją dostosowuje się wiązkę lasera do skóry i zawartej w niej melaniny. Dzięki temu zabieg jest skuteczniejszy i zminimalizowane są niechciane skutki uboczne.

Zabieg depilacji laserowej

Czas zabiegu uzależniony jest od depilowanej części ciała. Depilacja laserowa, która dotyczy małych powierzchni to zaledwie dwa, trzy kwadranse, natomiast większe partie ciała to zazwyczaj kilka godzin. Jeżeli zależy nam na 100% skuteczności konieczne jest poddanie się kilkoma zabiegom depilacji laserowej. Na uwadze trzeba mieć to, że między kolejnymi zabiegami ważne jest zastosowanie czterotygodniowych przerw. Liczba potrzebnych zabiegów laserowych zależy od indywidualnych uwarunkowań, średnio wystarczają trzy lub cztery.

Po depilacji laserowej

Skóra musi odpocząć. Ciepłe kąpiele, wygrzewanie się w saunie i wyprawy na basen nie są wskazane. Na jakiś czas powinno się przed peelingiem. Peeling ma upiększający wpływ na wygląd skóry, jednak po depilacji laserowej może niepotrzebnie ją podrażnić skórę. Cztery tygodnie po zabiegu powinno się całkowicie wstrzymać się przed opalaniem.

Ostatnie podmuchy zimy to najlepszy czas na depilację laserową. To dzięki laserowi, nasza skóra będzie idealnie przygotowana na lato.