Przegląd technik depilacji laserowej

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne ujędrnianie skóry
25 września, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

http://www.depilacja-torun.pl/