Mezoterapia

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne ujędrnianie skóry
25 września, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października, 2019

Mezoterapia

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest zabiegiem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Efektywność tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybciej się niszczy. Wstrzykiwane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim bio-rewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii skóra niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hialuronowy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Celem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest zależne początkowego stanu skóry, typu dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Zdarzają się sytuacje, gdy porost włosów jest zatrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi również pytanie, kiedy wypadanie jest naturalne, a kiedy należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to prostej. W teorii utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą bezpieczną, a więc kuracje stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metod leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg bolesny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.