Liposukcja

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Skuteczne usuwanie owłosienia – Depilacja LASEROWA
4 września, 2019

Liposukcja

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, którego celem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale także korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma również pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oderwania tłuszczu od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby i naturalnie wydalane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg takiej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, by uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.